W przeddzień święta 11 listopada zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie na rozbudowaną część artystyczną utrzymaną w duchu patriotycznym. W czasie wydarzenia odbędzie się premiera teledysku do autorskiego utworu „Wolność. Niepodległość”, napisanego przez Anettę Bartłomiejczyk. Dodatkowo zaprezentują się młode wokalne talenty z naszej gminy, czyli dzieci tworzące zespół „Cykady”, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie. Na zakończenie zaprosimy wszystkich do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni, a pomogą nam w tym Panie z zespołu „Piliczanie”. Gościem specjalnym uroczystości będzie Maria Pokrzywka z domu Cinkowska, zwiadowca AK ps. „KORA”. Więźniarka obozów w Ravensbruck i Sachsenhausen.

Okrągła – setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości była jedną ze składowych wielu wydarzeń zaplanowanych na cały 2018 rok. U schyłku tego jakżeż niezwykłego dla Polski i Polaków roku, warto raz jeszcze przypomnieć sobie, w jaki sposób Gmina Sulejów obchodziła to niezwykłe stulecie. W związku z tym 10 listopada w sali MOK odbędzie się pokaz zdjęć przypominający wszystkie wydarzenia związane z rocznicą, począwszy od wielkiej inauguracji, która odbyła się 1 marca na Podklasztorzu podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej.

Kulminacja obchodów – 11 listopada, zaplanowana jest z naprawdę wyjątkową oprawą. Rozpoczynamy mszą świętą w kościele p.w. św. Floriana w Sulejowie. Następnie korowód w asyście Orkiestr Dętych z Gminy Sulejów, ułanów ze Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala, mażoretek „VIVA” ze Strzelec Wielkich oraz asysty wojskowej z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego z Tomaszowa Maz. przejdzie na zrewitalizowany Plac Straży, gdzie odbędzie się część oficjalna obchodów. Dodatkowo członkowie oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych z Piotrkowa Tryb. sekcji w Sulejowie, wypuszczą gołębie – symbole wolność i pokoju.

Na zakończenie o godzinie 18:00 zapraszamy na NIEPODLEGŁOŚCIOWY POKAZ PIROTECHNICZNY.  Na rozgrzewkę proponujemy multimedialne show – czyli potęgę dźwięku i światła, ze szperaczami skierowanymi w niebo i utworami idealnie pasającymi do klimatu tego pokazu. Na zakończenie jednocześnie na Placu Straży w Sulejowie, przy Szkole Podstawowej w Witowie-Kolonii oraz przy OSP w Przygłowie, odbędzie się synchronizowany pokaz sztucznych ogni.

 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1949611581999544/