„Stowarzyszenie Cyklomaniak”, „Protimer” oraz Urząd Miejski w Sulejowie zapraszają na V edycję Ultra Maratonu wokół Zalewu Sulejowskiego. Wzorem lat ubiegłych, do wyboru będą 3 trasy:

* 50km MTB

* 50km bieg

* 10km bieg

 

Zapisy 50km BIEG i ROWER: https://www.protimer.pl/bio/464
Zapisy BIEG 10km: https://www.protimer.pl/bio/465
Strona zawodów http://maraton-sulejow.pl/
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1269944306473112/
Trasa Maratonu:
Pętla wokół Zalewu Sulejowskiego to wiele kilometrów dróg leśnych i wąskich ścieżek, poprowadzonych tuż nad brzegami zbiornika wodnego. Dla zawodników MTB będzie sprawdzianem głównie szybkości, gdyż trasa w większości jest płaska lub lekko pagórkowata. Dla biegaczy bieg ultra rozegrany zostanie w pięknych okolicznościach przyrody, który będzie sprawdzianem wielkiej wytrzymałości i walki z samym sobą.

Trasa 10 km:
10 km trasa poprowadzi biegaczy przez trzy zróżnicowane odcinki. Pierwszy etap wiedzie asfaltową ulicą Rycerską przez Podklasztorze. Po wbiegnięciu do lasu, nawierzchnia drogi zmienia się w gruntową. Po minięciu szlabanu, skręcamy w ścieżkę odchodzącą w prawo. Przed dotarciem do bufetu, zlokalizowanego na ok.5 km, dwukrotnie wykonujemy skręt o 180 stopni, najpierw w prawo, później w lewo. Następnie kierujemy się w stronę Zbiornika Sulejowskiego. Skręcamy w lewo i pokonujemy najbardziej malowniczy odcinek trasy, wiodący ścieżkami z widokami na taflę jeziora.