Szanowni mieszkańcy Gminy Sulejów – robiąc zakupy w Tesco możemy zagłosować i oddać głos na  Stowarzyszenie Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej EURO-CENTRUM, które zorganizuje zajęcia wakacyjne dla dzieci  w Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie. Nasza inicjatywa została zakwalifikowana do ścisłego finału, szkoda zmarnować takiej szansy.

Mieszkańcy Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego i Sulejowa mogą wybierać zwycięzców w programie  „Decydujesz, pomagamy”

Do 7 czerwca mieszkańcy Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego i Sulejowa oraz klienci sklepów Tesco będą decydować, jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie   „Decydujesz, pomagamy”.
W Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim i Sulejowie walka toczy się między 3 autorami najlepszych projektów z tego regionu, jeden z nich otrzyma grant na realizacje swojego pomysłu.

Od 11 maja do 7 czerwca potrwa głosowanie na najlepsze projekty nadesłane do programu „Decydujesz, pomagamy”. Spośród 1075 zgłoszeń z całej Polski Jurorzy wyłonili 421 finalistów, którzy powalczą o 146 granty. Ponadto Komisja Grantowa przyzna specjalne nagrody jurorskie. W programie biorą udział organizacje pozarządowe, stowarzyszenia bądź indywidualne grupy, które do 10 kwietnia za pomocą internetowego formularza przedstawiły swój pomysł, jak chcą wspierać lokalne społeczności i zmienić najbliższe otoczenie. Lista finalistów dostępna jest na stronie internetowej programu.

Uczestnicy programu z całej Polski powalczą o nagrody o łącznej sumie 800 000 złotych. O tym, kto otrzyma dofinansowanie na zrealizowanie swoich wymarzonych pomysłów, zdecydują mieszkańcy poszczególnych regionów w otwartych głosowaniach w sklepach Tesco.

Zgodnie z hasłem programu „Decydujesz, pomagamy” – szczęśliwe historie nie piszą się same – zdecydowaliśmy, aby to mieszkańcy danego regionu, nasi klienci, wybrali, kto zostanie zwycięzcą i otrzyma grant. To właśnie oni są najlepszymi jurorami, ponieważ znają potrzeby najbliższego otoczenia i wiedzą, jakie pomysły powinny być zrealizowane w ich miejscowości. Dlatego też zachęcamy wszystkich do głosowania i trzymamy kciuki za projekty biorące udział w programie – mówi Adam Manikowski, Dyrektor Zarządzający Tesco Polska.

Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 146 obszarów. W każdym z nich Komisja Grantowa wybrała 2 lub 3 najlepsze pomysły. Teraz mieszkańcy danego regionu wyłonią zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, renowacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. W gronie finalistów znalazły się Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego zajmujące się głównie prowadzeniem  zajęć edukacyjnych oraz rekreacyjnych i działaniami na rzecz zdobywania i upowszechniania wiedzy historycznej, w ramach projektu propoDecydujesz, pomagamy - KVnuje warsztaty dla miłośników słodyczy „Piotrkowskie marcepany – ekologiczne słodycze sprzed wieków”. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Aleksandrów Jesteśmy Razem, organizujące różnego typu wydarzenia integracyjno – sportowo – wolontarystyczne dla społeczności lokalnej, planuje zorganizować warsztaty z zakresu aktywności fizycznej oraz z animatorem sportu dla najmłodszych dzieci.  Piotrkowskie Stowarzyszenie Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej EURO-CENTRUM, którego głównym obszarem działań są oświata i nauka, szeroko rozumiana działalność edukacyjna, chce zrealizować warsztaty dla dzieci w Sulejowie na temat  zapomnianych rzemiosł. Która z grup zwycięży i otrzyma grant w wysokości 5000 złotych, zdecydują o tym mieszkańcy Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego i Sulejowa.

 

Liczy się każdy głos                         

Każdy może wziąć los w swoje ręce i oddać głos na inicjatywę, która jego zdaniem najlepiej wesprze lokalne społeczności. Zasady głosowania są bardzo proste. W każdym sklepie Tesco klienci sieci za każde dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do konkursowej urny z trzema przegrodami.  W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy i to właśnie on powinien otrzymać dofinansowanie na jego realizację. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów. Już w trakcie głosowania na stronie internetowej programu będzie można obserwować, jak radzą sobie finaliści w poszczególnych regionach. Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana 13.06.2016 na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

Do programu „Decydujesz, pomagamy” nadesłano ciekawe i różnorodne projekty, dlatego też wybór finalistów nie był prosty. Uczestnicy nieraz zaskoczyli nas swoimi oryginalnymi pomysłami oraz bardzo dobrą znajomością potrzeb lokalnych społeczności. Bardzo pozytywnym faktem jest to, że ponad 80% wniosków było poprawnie wypełnionych pod względem formalnym. Świadczy to o wysokich kompetencjach i zaangażowaniu organizacji, które zgłosiły akces do udziału w programie. Jesteśmy przekonani, że ich działania będą miały realny wpływ na zmianę najbliższego otoczenia na lepsze – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Zarządu Fundacji Tesco Dzieciom, Partnera Strategicznego programu.

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy oraz Twitterze: twitter.com/TescoMediaPL

 

Fundacja Tesco Dzieciom powstała z inicjatywy Tesco Polska w 2012 roku jako kolejny krok w rozwoju strategii zaangażowania społecznego i długofalowych działań charytatywnych realizowanych przez firmę Tesco. Celem działania Fundacji jest wspieranie wartościowych inicjatyw i projektów społecznych, ukierunkowanych na pomoc dzieciom i młodzieży oraz integracje i zaangażowanie na rzecz wspólnego dobra społeczności lokalnych. Fundacja realizuje programy pomocowe w obszarach związanych z pomocą społeczną, edukacją i ochroną zdrowia. Za swoją działalność  została wyróżniona odznaką „Przyjaciel Dziecka” oraz tytułem „Filantrop Krakowa A.D. 2014” oraz medalem ”50 Lat dla Zdrowia Dzieci” Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
w Krakowie. Więcej informacji:  www.fundacjatesco.pl

tesco