STOWARZYSZENIE HARC z Piotrkowa Trybunalskiego pod patronatem URZĘDU MIEJSKIEGO W SULEJOWIE, będzie prowadzić zbiórkę pieniędzy dla osiemnastoletniego Tobiasza – mieszkańca Włodzimierzowa, na DOŻYNKACH GMINY SULEJÓW w Krzewinach. Partnerem zbiórki jest Stowarzyszenie „Wituś” z Witowa.

NR ZBIÓRKI:  2018/3444/OR

Rachunek celowy na rzecz Tobiasza

98 1500 1605 1216 0004 3801 0000

Zbiórka pieniędzy na „Cyber Oko” oraz rehabilitację dla Tobiasza rozpoczęła się 15 sierpnia 2018 r. podczas „Biesiady Rodzinnej” na Podklasztorzu.

Pieniądze można również wrzucać do puszki ustawionej w Urzędzie Miejskim w Sulejowie, przy ulicy Koneckiej 42.

 

„Cześć! Mam na imię Tobiasz. Niedawno skończyłem 18 lat. Jak każdy nastolatek lubię się śmiać, poznawać otaczający mnie świat, oglądać telewizję, a także zdobywać nowe umiejętności edukacyjne. Podczas codziennych zajęć z nauczycielką najbardziej lubię wykonywać działania matematyczne, oglądać prasę codzienną i kolorowe magazyny. To dzięki  nim poznaję świat i to co się w nim dzieje. Od rówieśników jednak różnię się tym, że wszystkie te rzeczy, umiejętności zdobywam leżąc w łóżku. Wynika to z choroby, z którą się urodziłem. Zaraz po narodzinach stwierdzono u mnie: encefalopatię niedokrwienno – niedotleniową, przewlekłą niewydolność oddechową. Z tego powodu od wczesnych dni życia oddycham przy pomocy respiratora.  Wszelkie próby odłączenia go wiązały się z zanikiem oddechu. W 4 miesiącu życia wykonano u mnie tracheostomię, co wiąże się z przyjmowaniem pokarmów za pomocą sondy. Moje ciało nie słucha mnie! – mam obniżone napięcie mięśniowe. Nie mogę poruszać nogami, rękoma, głową.  Ze względu na moją niepełnosprawność nigdy nie zagram w piłkę, nie pojeżdżę na rowerze, nie odwiedzę żadnego muzeum, ani nie zobaczę morza czy gór. Jedyną szansą żeby mi to przybliżyć jest zakup specjalistycznego sprzętu komputerowego
z odpowiednim oprogramowaniem. „C-Eye” (Cyber Oko) to rodzaj komputera, którym steruje się za pomocą ruchów gałek ocznych. Jednak jego zakup wiąże się z wysokimi kosztami. Dlatego też zwracam się z prośbą o pomoc w zbiórce pieniędzy na ten cel. Dzięki Waszemu dobremu sercu będę mógł rozwijać swoje pasje, pogłębiać wiedzę i umiejętności, nawiązywać kontakty z rówieśnikami za pomocą portali społecznościowych.

Wszystkim ludziom o wielkim sercu DZIĘKUJĘ!!!”